AthBIM – intuicyjna i prosta w obsłudze przeglądarka BIM

Widok okna przeglądarki AthBIM z wczytanym projektem IFC budynku mieszkalnego.

Przeglądarka AthBIM dla budownictwa

Zaangażowani uczestnicy procesu budowlanego oraz skuteczna wymiana informacji dotyczącej inwestycji - przeglądarka IFC AthBIM

Efektywność i oszczędność czasu

Dostęp do wszystkich informacji o budynku lub projektu budowlanego w jednym miejscu to usprawnienie procesu realizacji i oszczędność czasu.

Lepsze zrozumienie projektu

AthBIM umożliwia wgląd w trójwymiarowy model informacji o budynku, pozwala lepiej zrozumieć projekt i dzięki wizualizacji przestrzeni – łatwiej ocenić, czy spełnia on oczekiwania.

Analiza właściwości obiektów

Wizualizacja elementów modelu oraz zawarte dane dają precyzyjne informacje o wymiarach, położeniu i właściwościach obiektów budowlanych.

Łatwa współpraca z zespołem

AthBIM ułatwia współpracę między członkami zespołu projektowego - każdy może mieć bezpłatny dostęp do zawartości analizowanego modelu.

Lepsze zarządzanie projektem

AthBIM daje możliwość porównywania różnych wersji modelu i weryfikację wprowadzonych zmian na widoku 3D oraz w panelach właściwości.

Wsparcie eksploatacji obiektu budowlanego

AthBIM usprawnia proces eksploatacji budynku. Umożliwia szybki dostęp do informacji przypisanych do obiektów w projekcie.

Dwie wersje przeglądarki AthBIM

W ofercie dostępne są dwie wersje przeglądarki

Darmowa wersja AthBIM ma ograniczone funkcjonalności, ale z powodzeniem sprawdza się w procesie budowlanym tam, gdzie istotny jest po prostu “podgląd” inwestycji. Pełna wersja przeglądarki AthBIM to produkt płatny, ale w przeciwieństwie do dostępnych na rynku produktów - nie ogranicza się do modułów płatnych funkcjonalności, ale daje możliwość korzystania z pełnej wersji programu.

Wszystkie funkcje AthBIM

Import plików w formacie IFC i IFCZIP

AthBIM umożliwia obsługę modeli wykonanych w technologii BIM zapisanych w formacie IFC - dane można analizować na widoku 3D oraz w dostępnych panelach prezentujących strukturę, typy lub listę obiektów. Naniesione zmiany w projekcie związane ze zmianą typów i nazw obiektów oraz wprowadzone lub zmienione właściwości można zapisać w pliku IFC i udostępnić innemu uczestnikowi procesu budowlanego.

Import plików w formacie IFC i IFCZIP
Edycja i zapis notatek powiązanych z projektem w formacje BCF

Edycja i zapis notatek powiązanych z projektem w formacje BCF

AthBIM w wersji podstawowej umożliwia odczyt notatek BCF. Wersja pełna pozwala edytować wczytane notatki i tworzyć własne. Funkcja wysyłania - załącznikiem stworzonej notatki BCF, daje możliwość dystrybucji programem pocztowym do wskazanego odbiorcy, co znacząco usprawnia wymianę informacji między uczestnikami procesu budowlanego.

Grupowanie modeli BIM i prezentacja na jednym widoku 3D

ATHBIM pozwala wczytać kilka modeli danego obiektu, w których zapisane są różne branże i po zgrupowaniu wyświetlić całość na jednym widoku 3D. Dzięki temu można uzyskać dostęp do większej ilości informacji i dokonać analizy poszczególnych modeli.

Grupowanie modeli BIM i prezentacja na jednym widoku 3D

Eksport danych obiektów do formatu MS Excel

W panelu „Lista” domyślnie wyświetlane są dane wszystkich obiektów projektu. Dostępne mechanizmy grupowania i filtrowania danych pozwalają szybko uzyskać preferowaną listę elementów, którą można wyeksportować do pliku w formacie XSLX lub XSL.

Eksport danych obiektów do formatu MS Excel

Edycja oraz dodawanie własnych właściwości do obiektów

Dla wybranych obiektów lub całych grup dostępne są mechanizmy dodawania nowych właściwości lub edycji już istniejących. W przeglądarce AthBIM można dokonać korekty w wybranych zakresach zawartości projektu i zapisać nowe niezbędne informacje.

Edycja oraz dodawanie własnych właściwości do obiektów

Zmiana typu oraz nazwy obiektu w projekcie

W przypadku drobnych błędów w opisach lub sposobie zdefiniowania typu obiektu w wersji pełnej można wprowadzić niezbędne korekty.

Zmiana typu oraz nazwy obiektu w projekcie

Współpraca z platformą do zarządzania komunikacją w projekcie BIMcollab

Integracja przeglądarki AthBIM z oprogramowaniem innego dostawcy - platformą BIMcollab, która pozwala na śledzenie procesów BIM w chmurze.

Współpraca z platformą do zarządzania komunikacją w projekcie BIMcollab

Kopiowanie wykonanych pomiarów do innych programów

Wykonywanie pomiarów obiektów z prezentacją w pasku wiersza przedmiaru ułatwia analizę i pozwoli skopiować uzyskane wyniki do innych programów.

Kopiowanie wykonanych pomiarów do innych programów

Narzędzia pomiarowe

Duża paleta narzędzi pomiarowych umożliwia sprawdzanie wymiarów obiektów i porównywanie ich z danymi zapisanymi w modelu.

Porównanie dwóch wersji modelu

Porównywanie 2 wersji modelu ułatwia analizę wprowadzanych zmian i pozwala wyeliminować potencjalne błędy. Filtry usprawniają dostęp do korygowanych fragmentów projektu.

Podziały elementów oznaczone kolorami

Możliwość zmiany kolorystyki obiektów zawierających określoną właściwość poprawia prezentację w panelach i na widoku 3D.

Cięcie modelu 3D przez dowolnie wskazaną płaszczyznę

Mechanizm cięć modelu 3D ułatwia dostęp do ukrytych obiektów w modelu oraz pozwala uzyskać dowolny przekrój.

Obejrzyj prezentację

Technologia BIM w budownictwie

BIM jest obecnie bardzo dynamicznie rozwijająca się technologią wspomagającą proces projektowania oraz zarządzania budową.

To jednolita platforma cyfrowa umożliwiająca prezentację plików projektowych oraz skuteczny system informacyjny, który tworzy bazę danych dla wszystkich faz projektowania i budowy oraz zespołów zaangażowanych w proces budowlany – od projektanta, przez inwestora, wykonawcę czy administratora obiektu.

Zaawansowany "silnik" BIM (Building Information Modelling), umożliwia wszystkim zainteresowanym stronom współpracę na dowolnym urządzeniu, przy użyciu współdzielonych modeli branżowych, bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania.

Przeglądarka AthBIM umożliwia użytkownikom szybki i łatwy dostęp do najnowszych modeli (i planów 2D). Zespoły projektowe mogą identyfikować, śledzić i rozwiązywać problemy koordynacyjne w przejrzysty i wydajny sposób. Podkreślaj postępy, zarządzaj jakością i wymaganymi kontrolami zgodności, a wszystko to w prostym i połączonym środowisku.

Przeglądarka dedykowana jest wszystkim grupom uczestników projektu budowlanego – od inwestora, poprzez projektantów, kosztorysantów, wykonawców, dostawców, inżynierów nadzoru czy w końcu - administratorów budynku. Informacje zawarte w modelach BIM wspierają każdy etap realizacji inwestycji.

Pobierz i zainstaluj AthBIM

Nie masz konta? Załóż je klikając w przycisk poniżej, a po rejestracji kliknij na ikonę przeglądarki AthBIM, a instalator darmowej wersji pojawi się na Twoim koncie.
Wystarczy go pobrać i zainstalować.
Chcąc korzystać z funkcjonalności wersji pełnej przeglądarki AthBIM - wykup dostęp! Ułatwi to link dostępny w menu wcześniej zainstalowanej wersji darmowej. Inaczej – by korzystać z wersji pełnej i tak najpierw musisz pobrać bezpłatną wersję przeglądarki. W razie pytań - skontaktuj się z nami serwis@ath.pl